Kategorie e-shopu
Čokoláda podle výrobce

Čokoláda Callebaut - Sao Thomé, balení 2,5 kg

Čokoláda Callebaut » Čokoláda do fondue
Čokoláda Callebaut » Single origin Callebaut
Čokoláda na fondue » Hořká čokoláda na fondue
Čokoláda single origin

Cena:890.00 Kč
Jednotková cena za 1 kg:356.00 Kč
Dostupnost:Skladem
ks

Hořká single origin čokoláda Sao Thomé je vyrobena z kakaových bobů pocházejících z ostrova Svatého Tomáše, který se nachází v Guinejském zálivu. Ostrov Svatého Tomáše nabízí rozmanité prostředí a klimatické podmínky od mangrových porostů na západním pobřeží až po deštné pralesy na východě. Právě oblast deštných pralesů má ideální podmínky pro pěstování jedné z nejsilnějších odrůd kakaových bobů.

Hořká čokoláda vyrobená z těchto bobů má obrovskou koncentraci kakaa. Vyniká lehce pikantní vůní s nádechem ostružin a chuť je zpočátku mírně hořká, plná s dojmem kandovaného ovoce. Poté nastupuje květnatá chuť s náznaky pražené kávy. Ve finále se objeví jemné doteky dřevité chuti dubu.

Tuto čokoládu můžete použít do fondue a po přidání kakaového másla také v čokoládové fontáně. Není vhodné přidávat olej, zkazí se tím skvělá chuť. Čokoláda Sao Thomé je ideální pro výrobu čokoládové pěny, recept je zde.

Výrobce: Callebaut

Balení: 2,5 kg

Obsah kakaové sušiny: 70 %

Složení: kakaová hmota Sao Thome, cukr, emulgátor: sojový lecitin, přírodní vanilka. Může obsahovat mléko.

Výživové údaje na 100 g: energetická hodnota 2276 kJ (544 kcal); tuky 39,4 g (z toho nasycené mastné kyseliny 25 g); sacharidy 31 g (z toho cukry 27 g); bílkoviny 8,5 g; sůl 0,02 g.

Nevystavujte přímému slunečnímu záření, skladujte na suchém místě bez vůní a pachů, při teplotě 12-18°C a relativní vlhkosti do 70%.